Fietsen van de Woestijn naar de Costa Tropical van Granada (e-bike)
Andalusië, Granada, Spanje
Soort Tour
Fietsen, Individuele reizen, Uitgelicht
Moeilijkheidsgraad
Duur
8 dagen & 7 nachten
Begin - Eind
Granada - Granada
Aantal deelnemers
2
Prijs vanaf
950 €
Het Geopark van Granada
Granada is de meest veelzijdige provincie van Andalusië, bekend om het hooggebergte Sierra Nevada met zijn besneeuwde toppen en de subtropische kust Costa Tropical. Maar het noordoostelijk deel van de provincie is veel minder bekend, en hier vinden we een uniek gebied, het Geopark van Granada.
Het geopark bestaat uit een woestijnachtig landschap, dat zijn mooie grillige vormen te danken heeft aan erosie, een gebied met geulen, ravijnen, kloven en canyons dat onder invloed van erosie door regen nog steeds verandert.
Erosie en evolutie
Bovendien heeft al deze erosie ervoor gezorgd dat de aarde zich als een boek heeft geopend en ons een uitzonderlijk fossielenbestand heeft laten zien dat ons vertelt over de evolutie van de Europese fauna en ecosystemen sinds 6 miljoen jaar geleden, en ons tevens de natuurlijke omgeving laat zien waarin de eerste kolonisten van het Iberisch schiereiland leefden. Hier kun je de geschiedenis zien in de verschillende landschappen.
De Dolmens en Desierto van Gorafe
De fietstocht begint met een korte maar mooie rondtocht door de woestijn Desierto de Gorafe. Het dorpje Gorafeligt in de vallei van de rivier Gor op 850 meter boven zeeniveu. Vanaf 2.700 v. Chr. begon de bevolking zich te vestigen en nam ze complexe begrafenisrituelen aan waarin de dolmens opvallen. Het megalithische park van Gorafe is een van de grootste concentraties dolmens in Europa. Langs 20 km liggen meer dan 240 dolmens, verdeeld over 10 necropolen, die behoren aan verschillende stammen van veefokkers en boeren die 6000 jaar geleden in dit gebied neerstreken.
In het interessante bezoekerscentrum van Gorafe wordt deze geschiedenis heel beeldend uitgelegd.
Slapen in een grot!
Ook uniek zijn de huizen in het Geopark: een groot deel zijn grotwoningen! Woningen die compleet geintegreerd zijn in het landschap met meer dan vijfhonderd jaar geschiedenis. Een duurzame en ecologische manier van wonen met een constante binnentemperatuur ongeacht de koude of hitte van buiten. De enorme stilte maakt dat je echt tot rust komt, je kunt het zelf ervaren in het grotten-apartament waar je de eerste nachten doorbrengt.
Woestijn en warm water
Vanaf Gorafe maak je eerst een fietstocht door de woestijn “Desierto de los Coloraos”, vervolgens fiets je verder door de vallei naar het spa-oord Alicun de las Torres, waar je het natuurlijke acuaduct El Toril kunt zien, uniek in Europa! Hier ontsrpingt een hete bron met een temperatuur van 35 graden Celsius. Ongeveer 3.500 jaar geleden besloten de bewoners van de neolithische nederzetting Alicún de las Torres dat ze graag warm stromend water in hun nederzetting wilden hebben, dus maakten ze een smal kanaal van de bron naar hun nederzetting. Na verloop van tijd sloegen calcium bicarbonaat en andere mineralen neer op de bodem en aan de zijkanten van het kanaal. Er ontstond een richel, die uitgroeide door de jaren heen tot een muur van 15 meter, met het waterkanaal op de top. De dikte van het aquaduct varieert van 1 tot 4 meter en groeit nog steeds!
Guadix en Granada
Daarna fiets je langs de rivier Fardes naar het oude stadje Guadix, met zijn enorme kathedraal en leuke plein vol terrasjes.
De laatste etappe naar Granada is een heel afwisselende route, eerst fiets je naar het uitkijkpunt “Mirador Fin del Mundo” waar je een mooi zicht hebt op de grillige vormen van het geopark, en de omliggende Siera Nevada. Een pittoresk asfaltweggetje leidt je verder richting la Peza, dan moet er even geklommen worden naar het hoogste punt van vandaag (1297 m) en daal je langs een esmerald blauw stuwmeer af naar Granada, waar je kunt genieten van een Massage en Hammam of een nachtbezoek kan brengen aan de verlichte paleizen van het Moorse Alhambra
Valle de Lecrin vallei vol citrusvruchten en de Costa Tropical
Vanuit Granada volg je dezelfde route als de laatste koning Boabdil van het Nasride moslim koningrijk die in 1493 richting Fez vertrok. Eerst fiets je vrij makkelijk naar het bergdorpje Niguelas, waar je de oude olijfmolen uit de 15e eeuw kunt bezoeken, en ook verschillende olijfoliën kunt proeven.
Tenslotte fiets je de laatste etappe dwars door de bergen en de groene vallei vol met sinaasappelbomen naar Salobreña, waar je kunt lunchen aan zee, voordat je doorfietst naar Almuñecar aan de Costa Tropical! Neem een duik in Middellandse Zee, eet heerlijke verse vis en relax…


























